Úspora vody: praktické tipy pre domácnosti na každý deň

Voda pre nás dnes nie je len zdrojom života, ale jednoducho každodennou potrebou v domácnosti. Ale musíte za všetko zaplatiť. Poplatky za vodu nám prichádzajú mesačne.  Sadzby rastú a mnohí sa začali pýtať, ako ušetriť za vodu. Samozrejme je čas zvážiť možnosti technologicky vyspelých a moderných riešení, ktoré výrazne znížia spotrebu vody.

žárovka

Vodovodný kohútik
Ako napríklad môže dotykový kohútik  pomôcť znížiť spotrebu vody? Veľmi jednoducho! Ak vaše ruky nie sú pod kohútikom, zastaví tok vody. To je vhodné hlavne v kúpeľni na umývanie, čistenie zubov alebo holenie. Ak stále potrebujete konštantný prietok, použite pákové kohútiky . Miešajú vodu oveľa rýchlejšie a uľahčujú nastavenie teploty.

Záchodová misa
Staršia generácia si stále pamätá časy, kedy voda nebola vôbec v domácnosti. Mnohí museli chodiť do studne. Ale my, ako prívrženci moderných technológií, odporúčame najprv pozrieť sa na záchodové misy s dvoma spôsobmi vymývania. Zvyčajne je to 3 a 6 litrov. Nastavenie množstva umývateľnej vody môže výrazne znížiť jeho spotrebu. Pre rodinu troch ľudí môže byť úspora až 450 litrov za mesiac. Dvojitý splachovací systém má napríklad závesný záchod 5G84 Hygienic Flush od spoločnosti Guvstavsberg . Navyše špeciálny tvar nádoby umožňuje, aby voda pokryla celý povrch, zvyšovala účinnosť pri umývaní a absencia ráfika zabraňovala rastu baktérií, čo je tiež veľmi dôležité.

koupelna

Sprcha namiesto kúpeľa
Pre menej vody, budete musieť opustiť procedúry vo vani v prospech sprchy , pretože spotrebuje trikrát menej objemu v jednom sedení.  Ak nechcete úplne opustiť také relaxačné aktivity ako vodné procedúry vo vani, odporúčame úspornejšiu sprchu. Až 50% vody je možné ušetriť pomocou inštalácie sprchy s malými otvormi.

sprcha

Práčka a umývačka riadu
Najdôležitejšou vecou pri používaní týchto jednotiek je snaha im poskytnúť maximálne zaťaženie. Hoci mnohé jednotky majú funkciu plného a čiastočného nakladania, je napriek tomu úspornejšie používať bubon naplno. To isté platí pre umývačku riadu: počkajte, kým sa naplní a potom spustite.

© Certiplus.sk - Všechna práva vyhrazena.