Privítajme kvalitnejší, úspornejší a ekologickejší spôsob osvetlenia

LED svetelné zdroje sa stávajú súčasťou väčšiny v súčasnosti realizovaných projektov osvetlenia, ale výsledky ich používania len v posledných piatich rokoch sa stali porovnateľnými s výsledkami dosiahnutými použitím klasických svetelných zdrojov.

žárovka


Takmer všetky prvé LED aplikácie sa najprv na začiatku používali na dekoratívne osvetlenie (najmä pre vonkajšie osvetlenie), spočiatku založené na efektoch . Prvá generácia vysokovýkonných LED sa niekedy používala v maloobchode na bodové smerové osvetlenie.

Vzhľadom k nízkej svetelnou účinnosťou (menej 60 lm / W) týchto zdrojov  sa vyžívali skôr na  osvetlenie iba na veľmi krátku vzdialenosť Obvykle sú tieto svetelné zdroje sa používali v malých vitrínach, na police a na reklamné stojany, ktoré predtým boli osvetlené halogénovými žiarovkami.


Nové svetelné zdroje LED sa vyznačujú :

·         širokou ponukou farebných teplôt, čo umožňuje vývojárom vybrať si zariadenie s lepším vykresľovaním farieb. Práca na projektoch osvetlenia sa čoraz viac stáva blízka práci remeselníka na vykonávanie individuálnych objednávok, a nie  na prevedenie sériovej výroby. To nechajme na odborníkoch. Je dosť firiem, ktoré tomu venujú čas a peniaze na výskum.

žárovky


·         Ďalšou dôležitou výhodou používania LED diód je schopnosť ovládať ich farbu počas celej životnosti svetelného systému, s výnimkou prípadov, keď zákazník nedodržuje spôsob použitia.  Vtedy to má vplyv na kvalitu farby svetla aj životnosť. Svetlo je dôležité.

 Dlho váhame s ich výmenou. Otázkou je, aká veľká je záruka, že výmena svetiel v celom osvetľovacom systéme nie je potrebná, v skutočnosti nie je ľahké. Trh stále nie je dostatočne vyspelý a využívanie väčšiny navrhovaných výrobkov predstavuje určité ťažkosti spojené s metódami nadmerného a často neodborného využívania.. V dôsledku toho zostáva iba snom, že životnosť týchto výrobkov dosahuje 50 tisíc hodín. V súčasnosti je tento parameter obmedzený na 1-5 tisíc hodín, v mnohých prípadoch menej.


·         Všetko chce odbornosť, správnu montáž a kvalitný výber ! Vývoj ide každým dňom dopredu- a to je výborné.

Privítajme kvalitnejší, úspornejší a ekologickejší spôsob osvetlenia
5 (100%)1
© Certiplus.sk - Všechna práva vyhrazena.