Businessman a financie

Určite ste už aj vy videli dobre oblečených mužov v drahých oblekoch s luxusnými autami a drahými šperkmi. Pomyslite si, že to je určite úspešný a bohatý muž. Možno vás aj napadne, že je to nejaký úspešný businessman. Pravda môže byť však celkom iná. Niekto tak jednoducho len chce pôsobiť aby ohúril, ak ho však spoznáte bližšie budete veľmi prekvapený. Neviete, že tento oblek je jediný a auto má od niekoho požičané. Na účte je v mínuse a je veľmi zadlžený.

podnikatel.jpg

Businessman sa teda nespoznáva podľa výzoru a oblečenia ale hlavne podľa správania. Nikdy nemôžete vedieť aký je jeho finančný status. Na toto si treba dávať pozor aj ak s niekým začínate obchodovať a spolupracovať. Takýto človek vie čo povedať ako sa chovať aby vás presvedčil. Niekedy je však práve tá „dokonalosť“ podozrivá a mala by vás upozorniť na to aby ste boli ostražitý. Na takejto báze fungujú aj rôzny finančný poradcovia. Tí na vás spravia neskutočný dojem.

Kvalita obchodného partnera sa ukáže až po čase napríklad v splatnosti faktúr. Taktiež v období keď sa firme dariť nebude. Vtedy sa ukáže najlepšie charakter človeka. Je veľmi ľahké vzbudiť dojem, že sme bohatý. Dnes to už nie je ani najmenší problém. Existuje množstvo imitácii luxusných značiek, ktoré sú tak dobré, že nemáte šancu spoznať rozdiel. V dobe sociálnych sietí sme si navyše zvykli na to, že zo seba môžeme zrobiť niekoho kým nie sme.

schůzka.jpg

Jednoducho neviete posúdiť, čo všetko sa skrýva za daným mužom. Môže pôsobiť neskutočne úžasne, no to nezohľadňuje reálnu situáciu. Práve preto by sme mali nechať svojmu úsudku trochu času a neunáhliť sa. Nemali by sme robiť veľmi rýchle závery. Nie každý businessman má aj dostatok financií a preto musíme byť opatrný. Vidíme ich v meste a v kaviarňach ako sedia s notebookom a popíjajú espresso. Toto všetko v nás vytvára len mylný dojem.

© Certiplus.sk - Všechna práva vyhrazena.